TMGD DANIŞMANLIK HIZMETLERI

tmgd danışmanlıkTMGD danışmanlık ihtiyacınızın oluştuğu anda TMGD olarak yanınızda olmak isteriz. Alanında yetkin ve sertifikalı tehlikeli madde güvenlik danışmanı kadromuz ile ihtiyacınız olan ADR mevzuatı çalışmalarını sorunsuz şekilde tamamlayabiliriz.

TMGD DANIŞMANLIK HIZMETI GEREKLI MI?

TMGD danışmanlığı, yasalar çerçevesinde alınması gereken zorunlu bir hizmettir. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ile ilgili yönetmelik 30.06.2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir. İşveren eğitimi kendi alıp, kendi çalışmalarını kendisi yürütebileceği gibi; TMGD sertifikası almış herhangi bir danışman ile de çalışabilir.

TMGD DANIŞMANLIK FIRMALARI İLE ÇALIŞMAK


TMGD Danışmanlığı hizmeti
sağlayan kuruluşlar ile çalışmanız bireye bağlı kalmadan kurumsal bir kimlik ile muhatap olmanız adına avantaj sağlayacaktır. ADR danışmanlığı veren bu tür firmalar bünyelerinde birden fazla danışman barındırdıkları için daha geniş bir bilgi ve deneyim havuzuna sahip olmaktadırlar. Bu avantajlarının yanı sıra, maliyet açısından bireysel çalışan danışmanlara göre bir miktar daha pahalıdır. TMGD danışmanlık firmaları ile genellikle belli bir büyüklüğün üzerindeki kurumsal firmalar tercih etmektedir. Bireysel çalışan TMGD danışmanları genellikle küçük ve orta büyüklükte olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

ADR DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA VERILECEK HIZMETLER

Tehlikeli madde güvenlik danışmanı (TMGD), işletme içerisinde tehlikeli maddeler ile ilgili yapılan faaliyetlerin yasal şartlara uygunluğu konusunda rehberlik eder, olası kazaların önlenmesi açısından aksiyonlar alınmasını sağlar. Yasal şartları sağlarken şu çalışmaları gerçekleştirir:

 • Tehlikeli maddeleri sınıflandırır,
 • Ambalajlama ile birlikte tank ve tank-konteyner kurallarını hazırlar,
 • Tehlikeli maddelerin ayrılştırılması, elleçlenmesi, istiflenmesi konularında çalışmalar yapar,
 • Tehlikeli maddelerin sevkiyat şartlarını düzene koyar,
 • Gerekli işaretleme ve taşıma evrakı çalışmalarını koordine eder,
 • Taşıma yapılırken uyulması gereken sınırlar ve muafiyetler ile ilgili kuralları işletir,
 • Yükleme öncesi-boşaltma sonrası temizlik faaliyetlerini koordine eder,
 • Tehlikeli madde güvenlik planlarını hazırlar,
 • Trafik ve trafik mevzuatı ile ilgili diğer çalışmaları gerçekleştirir,
 • Tehlikeli maddenin karıştığı kaza ile ilgili raporları hazırlar ve bildirir,
 • Tehlikeli madde yıllık raporlarını hazırlar ve yönetime sunar.

TMGD DANIŞMANLIK HIZMETINI SIZDEN ALABILIR MIYIM?

TMGD olarak, Bursa’da Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Mudanya, Orhangazi, Karacabey, Kestel, Gürsu, İnegöl, Orhaneli, Yenişehir, İznik, Harmancık, Büyükorhan, Mustafa Kemalpaşa ilçelerine hizmet verebilmekteyiz. TMGD danışmanlık hizmetini bahsi geçen ilçeler dışında çevre illere de verebilmekte ve işletmelerimizin risklerini minimize edebilmekteyiz. Hizmet almak için İletişim sayfamızdan şimdi başvuru yapınız.